Papila Madencilik
Kömür Kalitesi
 
Kömür Kalitesi

Papila Maden’ in ithalatını yaptığı Sibirya SSPK marka kömürdür & ithalatçı şirketin 4 markasından biridir & I.Kalite Zenginleştirilmiş Kömürdür.

Kömürün Özellikleri Aşağıda Verilmiştir:

ORJİNAL BAZDA PAPİLA KÖMÜR (1. KALİTE KÖMÜR)PİYASADAKİ DİĞER KÖMÜRLER

100 kg. KÖMÜR 

100 kg. KÖMÜR 

KÜL %5 

5 kg. 

20 kg. 

NEM %3

3 kg. 

8 kg. 

KALORİYE DÖNEN NET KÖMÜR 

92 kg. 

72 kg. 

 

Neden ithal kömür?

Türkiye, kendi kaynakları çevre sorunu yarattığı için ısınma kömürünü ithal etmektedir. Kalitesiz yerli linyitlerimizin insan sağlığını ciddi boyutta tehdit etmektedir. Buyüzden belediyelerce yerli linyitler yasaklanıp ithal kömür kullanılması zorunlu hale gelmistir. Kalitesiz linyitlerin yakılması önlenmiş, düşük kükürtlü ve yüksek kalorili ithal kömürlerin kullanılması öngörülmüþtür. İthal kömür kullanimin yaygınlaştığı tüm yerleşim merkezlerinde yerli kömürden kaynaklanan hava ve cevre kirliliği büyük ölçüde azalmıştır.

I.Kalite Kömürden: 92 kg. * 8.000 kcal.= 736.000 kcal.
II.Kalite Kömürden: 72 kg. * 6.200 kcal. = 446.400 kcal.
FARK: 289.600 kcal.

- Yükselen kül & nem değeri kalori değerini aşağıya çekmiştir.
- Papila Maden tarafından ithalatı yapılan kömür T.C.Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan standartlara & bunların gerektirdiği belgelere sahiptir.
- Gerçekleşen her ithalatın sonunda Türkiye genelinde kabul görmüş M.T.A. Gn.Md. Maden Analizleri ve Teknolojisi Dairesi ve TÜBİTAK’ a yaptırılan Proximate(kısa) Analizler ile ithal edilen kömürün nitelikleri detaylı olarak raporlanmaktadır.

Büyük Hallerini Görmek İçin Sertifikanın Üzerine Tıklayınız...

 Gerçekleşen her ithalatın sonunda Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Referans Laboratuarında veya bu analizleri yapabilecek teknik donanıma sahip ve Bakanlıktan Laboratuar Yeterlik Belgesi almış laboratuarlarda uluslararası standartlara göre Bakanlıkça istenilen parametrelerin tamamını ihtiva edecek şekilde Proximate(kısa) Analizler ile ithal edilen kömürün nitelikleri detaylı olarak raporlanmaktadır.

 


Ana Sayfa | Hakkımızda | Depomuz | Kalite Politikası | Ürünler | Sipariş | İletişim
Papila Madencilik
Yayla Mh. Ömer Karahasan Sk. Ticaret ve Sanayi Odası No: 5/5 Zonguldak - Türkiye
Tel: (372) 253 33 49 Faks: (312) 252 16 44 E-Posta: info@papilamadencilik.com

 
İşbu Sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar Kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, yazışma gruplarına, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz,internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Tüm Hakları Saklıdır Papila Madencilik 2009
Design: İNAJANS